Sezon grzewczy to okres, który wymaga solidnego przygotowania. Wiele osób korzysta z gotowych rozwiązań, ale wciąż są zwolennicy tradycyjnych rozwiązań. Drzewo prosto z tartaku i wyczerpujące pracę w obróbce drewna to prawdziwa gratka dla pasjonatów. Zanim przystąpisz do pracy, zaopatrz się w piłę, która ułatwi Ci działanie, a praca będzie prawdziwą przyjemnością. W artykule odpowiemy na pytanie, jaką piłę tarczową wybrać do cięcia drewna opałowego.
Na naszym blogu pisaliśmy już o tym, jaką pilarkę tarczową wybrać do drewna. Dziś wchodzimy w większe szczegóły i podpowiadamy jaką piłę tarczową wybrać do cięcia drewna opałowego?
Zapach świeżo ściętego drewna, przyjemne zakwasy i własnoręcznie poukładany opał w charakterystyczną piramidkę. Motywuje do działania! Rozwiązanie to jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim tańsze. Jednorazowa inwestycja w sprzęt przekłada się na dalszą satysfakcję. Na rynku jest wiele rozwiązań, które ułatwią cięcie drewna opałowego.
– Piła tarczowa stołowa — to rozwiązanie, które przyda się w przypadku obróbki dużej ilości materiału. Szybka i powtarzalna czynność wymaga sporej wydajności, dlatego urządzenie zazwyczaj jest wyposażone w silniki o dużej mocy. W porównaniu z piłą ręczną jest mniej precyzyjna, ale jej zaleta ma skupiać się przede wszystkim na ilości, a nie jakości.
– Piła tarczowa ręczna – jej cecha charakterystyczną jest mniejszy rozmiar, co umożliwia działania zorientowane na pełną mobilność. Niewielkie gabaryty oraz kompaktowa budowa, to większe możliwości do pracy w terenie. Doświadczenie majsterkowicza oraz dobrej jakości pilarka ręczna to gwarancja większej precyzji. Na uwagę zasługą modele wyposażone w prowadnice, które umożliwiają dodatkowe cięcia.
Analizując poszczególne parametry, zawsze najistotniejsza powinna być moc silnika oraz ergonomiczny kształt. Jeśli piła będzie powodowała dyskomfort lub jej wydajność nie będzie zadowalająca, to niestety urządzenie nie sprawdzi się w żadnej sytuacji. Poszukując pilarki do drewna, zwróć uwagę na, to, jakie drewno będziesz ciąć. Twarda struktura wymaga silnika o wyższej mocy. Zazwyczaj majsterkowicze z przydomowych warsztatów decydują się na piłę stołową, ale nie każdy dysponuje miejscem, w którym może wykonywać obowiązki. Wybierz narzędzie, które dopasujesz do swoich potrzeb.